O nás

Firma Švienty vznikla v roku 1992 ako rodinný podnik. Prevádzka sa nachádza v modernej budove so zariadením na vysokej úrovni na pozemku o ploche 2 000 m2. Na pozemku sú tiež kryté skladovacie priestory, sušička drevného reziva a garáže. Kapacita výroby, napríklad dverí je pre názornosť 50 štandardných dverí z masívu, s plnými výplňami, vrátane zárubní mesačne.

Stolárska výroba

stolarstvoNaša výroba je široko-spektrálna. Sme schopní vyrobiť akýkoľvek druh stolárskeho výrobku. Od najjednoduchších ako sú okná, dvere, stoly, stoličky až po zložitejšie ako sú schodištia, kuchynské linky a rôzne projekty na mieru. Realizujeme aj neštandartné, technicky náročné projekty podľa želania zákazníka. Stolárske výrobky od nás spĺňajú kvalitatívne požiadavky najnáročnejších zákazníkov. Na povrchovú úpravu stolárskych výrobkov používame značkové talianske laky a farby značky MILESI.

Našou špecialitou je vyrezávaný nábytok. Prispôsobíme sa rezbárskym motívom podľa predstáv zákazníka a zapracujeme ich do celkového projektu. Pri vytváraní umeleckých súčastí nábytku spolupracujeme s kvalifikovanými umeleckými rezbármi.

Každý drevený výrobok má svoje určenie a tomu je prispôsobená jeho výroba a povrchová úprava. Tieto špecifiká sú podrobnejšie rozobraté pri každom sortimente našej výroby.